Święto Dyni

28 paź 2022

swieto_dyni

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 28 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dyni. Uczniowie klas 3-8 z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji dotyczących tego warzywa. 
„Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat. Dowiedzieliśmy się m.in. jak słowo dynia brzmi w różnych językach, np.: hiszpańskim, angielskim, francuskim, czy ukraińskim i w wielu innych. Poznaliśmy różne gatunki warzy i owoców należących do rodziny dyniowatych oraz ich wartości odżywcze, a co za tym idzie jej dobre właściwości zdrowotne. Mieliśmy też możliwość spróbowania wielu smakołyków własnoręcznie przygotowanych przez uczniów m.in.: zupy dyniowej, dżemu dyniowego, dyni pieczonej na słodko oraz w formie pasztetu, chipsów i racuszków dyniowych oraz wielu dyniowych ciast. 
Uczniowie samodzielnie wydrążali swoje dynie, a następnie rzeźbili w nich tworząc piękne ozdoby. Bardzo chętnie uczestniczyli również w konkursie plastycznym „Dyniowy zawrót głowy”. Wszystko świetnie smakowało, a dzień był pełen wrażeń i radości.

Uczniów

Nagrody i medale

Absolwentów

Darczyńców

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 213

tel.: (22) 620 39 31
faks: (22) 620 39 31
e-mail: sekretariat@sp213.pl

ul. Elektoralna 12/14, 00-139 Warszawa

 

Biuletyn Informacji Publicznej SP213
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Biuro Edukacji
Skola z pomyslem
Skip to content