Zielona Szkoła Opole – Niwki 2022

21 cze 2022

Przez trzy dni byliśmy gośćmi Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Braliśmy udział w warsztatach ekologicznych, robiliśmy doświadczenia fizyczne i oglądaliśmy niebo w planetarium.

Zwiedziliśmy przepięknie położone Wzgórze Uniwersyteckie, gdzie są urokliwe zaułki i piękny park wokół zabytkowych zabudowań Uniwersytetu Opolskiego. Na tym wzgórzu stoi wiele rzeźb twórców polskiej piosenki, między innymi Niemena, Grechuty, Osieckiej i Młynarskiego. Ciekawym doświadczeniem okazała się wizyta w Interaktywnym Muzeum Piosenki Polskiej, tak tematycznie związanym z tradycją miasta, Opole to przecież stolica polskiej piosenki.

Mieszkaliśmy w uroczej opolskiej wsi – Niwki. Ośrodek położony wśród przepięknego parku, wokół liściaste lasy a nieopodal Jeziora Turawskie. W Niwkach urodził się wybitny polski kolarz, olimpijczyk – Joachim Halubczok. Podczas spacerów spotykaliśmy wielu miłośników tego sportu, gdyż tereny leśne i trasy rowerowe wokół jezior przyciągają turystów z Opolszczyzny i nie tylko.

W Niwkach nocowaliśmy w bardzo wygodnych pokojach, panie kucharki nas rozpieszczały pysznym jedzeniem. Czas spędzony na zajęciach edukacyjnych, rekreacyjno-sportowych, tańcach i zabawach integracyjnych upłynął bardzo szybko.

Uczniów

Nagrody i medale

Absolwentów

Darczyńców

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 213

tel.: (22) 620 39 31
faks: (22) 620 39 31
e-mail: sekretariat@sp213.pl

ul. Elektoralna 12/14, 00-139 Warszawa

 

Biuletyn Informacji Publicznej SP213
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Biuro Edukacji
Skola z pomyslem
Skip to content