Piknik Rodzinny 2023

12 cze 2023

piknik_2023

W dniu 3 czerwca 2023r. w godz. 10.00- 14.00 odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem: „Jestem obywatelem świata”.

 Odwiedziło nas  313 osób (uczniowie i ich rodziny) oraz ok.100 pracowników naszej szkoły zaangażowanych w piknik.

W czasie trwania Pikniku odbywał się Konkurs na  „Super Rodzinkę 2023”. Na każdym stoisku z warsztatami artystycznymi, edukacyjnymi, kulinarnymi oraz konkurencjami sportowymi uczniowie zdobywali punkty. Rodziny z największą ich ilością otrzymały atrakcyjne nagrody. Podarunki zostały ufundowane przez firmę Caterpillar, Szybką Kolej Miejską i prywatnych sponsorów. Zostały również wręczone nagrody za „najlepsze ciasto” upieczone przez rodziców uczniów naszej szkoły.

W czasie trwania całej imprezy na estradzie odbywały się występy artystyczne uczniów naszej szkoły, były popisy wokalne, recytacja nagrodzonych wierszy w konkursie recytatorskim pt. „Jestem obywatelem świata”. Publiczność uczestniczyła w  zabawach Pana Dawida i „Bum bum Rurki”. Na koniec gościnnie wystąpił ludowy zespół  „Kapela od Kurpsi”. Około południa odtańczono taniec integracyjny „Belgijka” przygotowany przez uczniów, do którego dołączali nauczyciele i rodzice.

Stoiska zorganizowane  przez nauczycieli i wychowawców były tematycznie związane z tegorocznym hasłem pikniku i Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły.

  • Stoiska plastyczne: Indyjska henna na dłoni, korale etniczne, bańki mydlane, łapacze snów, sole do kąpieli, koszulki malowane barwami świata, malowanie buziek.
  • Stoiska edukacyjne: „Mapa Polski”, Polish and English Box – zagadki po angielsku, Warsztaty edukacyjne – „Ucząc się pomagamy sobie i innym”.
  • Stanowisko zielarskie – Smaki świata: sałatki owocowo-warzywne.
  • Stoiska sportowe: Pokaz judo, zawody w siłowaniu na rękę, „Ruch to zdrowie” – zawody sportowe.

 Rodziny mogły wykonać sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce. Nie brakowało także chętnych do wzięcia udziału w corocznym meczu piłki nożnej uczniowie/rodzice/nauczyciele. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

  Podczas trwania pikniku można było zjeść kiełbaskę z grilla, pyszne ciasta i gofry przygotowane przez rodziców i nauczycieli, lody ufundowane przez firmę Grycan, sałatki owocowe z naszej kawiarenki a także popcorn.

Najmłodsi uczestnicy pikniku chętnie korzystali z atrakcji jakie ufundowała w tym roku Szybka Kolej Miejska czyli z urządzeń dmuchanych: zamki i zjeżdżalnie.

Podobnie jak w roku ubiegłym wielką atrakcją dla uczniów i ich rodzin były stanowiska CASTORAMY.  Uczniowie samodzielnie lub wspólnie z rodzicami zbijali z drewna skrzynki na narzędzia oraz drewniane skarbonki i karmniki dla ptaków. Można było posadzić  kwiaty w doniczkach lub ozdobić  samodzielnie materiałową torbę na zakupy.

Jak co roku w imprezie brali udział: „Fundacja Pociechom” – które przywiozło na nasz piknik trzy alpaki. Dzieci karmiły i głaskały zwierzęta. Po raz pierwszy gościliśmy  na pikniku sowy z firmy „ Odlotowe Pokazy”, które były ogromną atrakcją dla naszych uczniów. Najmłodsi uczestnicy imprezy chętnie bawili się na  dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach.

Sponsorzy pikniku:

Firma Caterpillar, Szybka Kolej Miejska, Państwo Anna Klimowicz- Lachota i Wojciech Lachota,  Castorama, PEKPOL, Grycan – lody od pokoleń, Firma Aquamo, Firma MAXRENT, Firma REN sp. z o. o. oraz KYN-POL.

Uczniów

Nagrody i medale

Absolwentów

Darczyńców

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 213

tel.: (22) 620 39 31
faks: (22) 620 39 31
e-mail: sekretariat@sp213.pl

ul. Elektoralna 12/14, 00-139 Warszawa

 

Biuletyn Informacji Publicznej SP213
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Biuro Edukacji
Skola z pomyslem
Skip to content